KONST / Litografier / Färglitografi 13336082
nr 1333 6082
Henri Goetz
(1909-1989), Frankrike
Färglitografi, Komposition. Signerad, numrerad 4/40. Motivet: 29x35 cm
Henri Goetz, fransk-amerikansk bildkonstnär född 1909, död 1989.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 15 juni 2020
kl 19:50:56
9/6 18:07:23
Henri Goetz
Läs mer om Henri Goetz